NEWS

06 lis

Nie zwalnia tempa Jacek Czech (UKS G-8 Bielany) w trakcie Otwartych Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu niepełnosprawnych. Ostatniego dnia zawodów nie tylko wygrał na 50 metrów stylem grzbietowym, ale przy okazji wynikiem 56,28 ustanowił nowy rekord Polski !! To w tej chwili w klasie S2 drugi wynik na świecie.

05 lis

II dzień Otwartych Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu niepełnosprawnych przyniósł kolejne ciekawe rozstrzygnięcia, ale nie był już tak jednostronnym triumfem Holendrów. Co prawda zdobyli kolejnych 5 złotych medali, ale tym razem zwłaszcza w rywalizacji panów znaleźli godnych rywali. Swoje dwa złota złowili na szczecińskiej pływalni Koreańczycy Kim Kyengbin (100 klasycznym) i Kim Banseok (100 motylkowym). Nas jednak najbardziej ucieszyły udane występy naszych reprezentantów. Jacek Czech triumfował na 50 metrów stylem dowolnym, a najbardziej zapracowany w sobotę Alan Ogorzałek zdobył srebra na 400 dowolnym i 100 motylkiem oraz złoto w sztafecie 4×100 dowolnym – która popłynęła w składzie: Alan Ogorzałek, Igor Hrehorowicz, Rafał Burzyński i MIchał Rosiak. Ekipa Startu Szczecin okazała się lepsza od Kazachów i Holendrów. Dodajmy, że na podium stanął też Gabriel Kowalski – finiszując na 3 miejscu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

05 lis

II dzień Otwartych Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu niepełnosprawnych jest zdecydowanie ciekawszy wynikowo od piątku – przede wszystkim częściej udaje się przełamać hegemonię Holandii. Reprezentanci tego kraju oczywiście postarali się o kolejne wygrane, ale po złoto sięgnęli także Koreańczycy, Szwedka i przede wszystkim nasz dwukrotnie brązowy na ostatnich mistrzostwach Europy Jacek Czech. Polak okazał się najlepszym w rywalizacji 50 metrów stylem dowolnym. Na podium stanął już także Alan Ogorzałek – zajął 2. miejsce w wyścigach na 400 metrów stylem dowolnym. Liczymy oczywiście na kolejne medale naszych reprezentantów – zawody trwają.

04 lis

Zawsze przyjeżdżali do Szczecina w mocnym, paraolimpijskim składzie i nie inaczej jest w 2022 roku. Reprezentanci Holandii zgarnęli I dnia rywalizacji 9 z 10-ciu złotych medali. Wygrywali 100 metrów stylem dowolnym, 50 metrów klasykiem, 50 stylem motylkowym wśród kobiet, 100 metrów grzbietem i obie sztafety 4×100 metrów stylem zmiennym.

Na razie największą gwiazdą jest Lisa Kruger, która zdążyła już zdobyć 3 złote (1 w sztafecie) i dodatkowo 1 srebrny medal. Z trzema złotymi krążkami, w tym dwoma w konkurencjach indywidualnych, dzień zakończył też Thomas Van Vanrooij. Po dwa triumfy osiągnęli także Florianne Bultje, Amber Van Der Kruk i Rogier Dorsman.

Jedyne złoto odebrał im w piątek Michał Galus (Wodnik Radom) na 50 metrów stylem motylkowym. W tej konkurencji – jako jedynej rozegranej pierwszego dnia mistrzostw – reprezentanta Holandii zabrakło nawet na podium. W sobotę do rywalizacji powracamy o 10:00.

04 lis

Z udziałem 176 zawodników oraz reprezentacjami Kanady, Czech, Kazachstanu, Korei, Holandii, Słowacji, Szwecji i Ukrainy ruszyły Otwarte Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu niepełnosprawnych. Zawody to nie tylko powrót do międzynarodowej rywalizacji w roku poolimpijskim, ale też pierwsza szansa na wypełnienie minimów na przyszłoroczne mistrzostwa świata. A tam walka toczyć się już będzie o kwalifikacje do parainrzysk w Paryżu. W gronie walczących 7 zawodników KSI START Szczecin

04 paź

Intensywnie przygotowujemy się do tegorocznej edycji mistrzostw. Zgłoszenia przyjmujemy do 14 października, wszelkie dokumenty, druki zgłoszeniowe, harmonogram zawodów już na stronie. Nie zwlekajcie, my już nie możemy się doczekać kolejnej Waszej wizyty w Szczecinie.

16 lis

Koniec emocji na szczecińskiej Floating Arenie, nasza najważniejsza impreza roku zakończona. Ranking medalowy dla Startu Wrocław (68. medali), drugie miejsce dla Startu Białystok (54 medale), trzecie dla LKS Gol-Start Częstochowa (50 medali), a szczeciński KSI START na miejscu 4. zdobywając medali 29. na 22. uczestniczące drużyny. Wszystkie wyniki dostępne na stronie http://megatiming.pl.

Najlepszy wynik punktowy w gronie kobiet osiągnęła Oliwia Jabłońska (Start Wrocław), 904 pkt.
Drugą kobietą z najwyższą liczbą punktów została Joanna Mendak (Start Białystok), 830 pkt.
Trzeci wynik kobiecy osiągnęła Zuzanna Boruszewska (UKS SP 149 Łódź), 789 pkt.

Wśród mężczyzn najlepszy wynik osiągnął Michał Golus (MKS Wodnik Radom), 910 pkt.
Drugi wynik osiągnęli ex aequo Alan Ogorzałek (Start Wrocław) i Kamil Rzetelski (Szansa Start Gdańsk), 891 pkt.
Tuż za nimi uplasował się Igor Hrehorowicz (Start Wrocław), 890 pkt.

14 lis

Przeżyliśmy piątek 13. i doczekaliśmy sobotnich emocji na szczecińskiej Floating Arenie. W rankingu medalowym bez zmian, na prowadzeniu Start Wrocław (już 50. medali), a szczecinianie utrzymali 4. pozycję mając na koncie medali 20 (przybyło 7.). Wszystkie wyniki dostępne na stronie http://megatiming.pl.

100m klasycznym Mężczyzn
Grupa SB8, złoto: FRANKIEWICZ Grzegorz

50m dowolnym Kobiet
Grupa S3, złoto: CZARNUCH Natalia
Grupa S5, złoto: SKOWRON Ewa
Grupa S10, 7.: LISIAK Nikola

50m dowolnym Mężczyzn
Grupa S2,
złoto: LECHNIAK Krzysztof
srebro: TRYBUSZEWSKI Wojciech
Grupa S3, złoto: ANDRZEJAK Krzysztof
Grupa S7, 5.: MEJSNER Piotr

400m dowolnym Kobiet
Grupa S10, brąz: LISIAK Nikola

Wydarzenie finansowanie przez: Miasto SzczecinPaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób NiepełnosprawnychPolski Związek Sportu Niepełnosprawnych STARTMinisterstwo SportuUrząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Partnerami imprezy: LOTTOTenziPolglass i Zespół Elektrowni Dolna Odra.

13 lis
Za nami pierwszy dzień sportowych emocji na szczecińskim basenie olimpijskim Floating Arena. Podczas uroczystości otwarcia zaszczycili nas swoją obecnością: Łukasz Szeliga – Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Marcel Jarosławski – wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” Inga Mikee – Oddział Zachodniopomorski PFRON Krzysztof Kupis – Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Szczecin dr Krzysztof Krupecki z ramienia KSI START Szczecin: prezes Zarządu Tomasz Kaźmierczak, a także Arkadiusz Skrzypiński i Grzegorz Musztafaga. Część sportowa należała do pływaków Start Wrocław (27 medali w statystyce medalowej), ale szczecinianie są już na miejscu czwartym z 13. medalami (8. złotych i 5. brązowych) na 22. drużyny (pełna statystyka). Wszystkie wyniki dostępne na stronie http://megatiming.pl.
12 lis

W najbliższy weekend szczecińska Floating Arena gościć będzie rywalizujących o medale Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób z Niepełnosprawnościami. Winter Polish Open 2020 odbędzie się w Szczecinie w dniach 13-15 listopada 2020, a w związku obostrzeniami związanymi z COVID-19 bez udziału publiczności i pływaków z całego świata.

Wyniki i zdjęcia sportowej rywalizacji będziemy publikować codziennie na naszej stronie internetowej oraz na klubowym kanale Facebook i dedykowanej stronie www.

Wydarzenie finansowanie przez: Miasto SzczecinPaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób NiepełnosprawnychPolski Związek Sportu Niepełnosprawnych STARTMinisterstwo SportuUrząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Parterami imprezy: LOTTOTenziPolglass i Zespół Elektrowni Dolna Odra.