Zwycięstwo Czecha, 3 medale Ogorzałka, super sztafeta Startu Wrocław

11/05/2022

II dzień Otwartych Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu niepełnosprawnych przyniósł kolejne ciekawe rozstrzygnięcia, ale nie był już tak jednostronnym triumfem Holendrów. Co prawda zdobyli kolejnych 5 złotych medali, ale tym razem zwłaszcza w rywalizacji panów znaleźli godnych rywali. Swoje dwa złota złowili na szczecińskiej pływalni Koreańczycy Kim Kyengbin (100 klasycznym) i Kim Banseok (100 motylkowym). Nas jednak najbardziej ucieszyły udane występy naszych reprezentantów. Jacek Czech triumfował na 50 metrów stylem dowolnym, a najbardziej zapracowany w sobotę Alan Ogorzałek zdobył srebra na 400 dowolnym i 100 motylkiem oraz złoto w sztafecie 4×100 dowolnym – która popłynęła w składzie: Alan Ogorzałek, Igor Hrehorowicz, Rafał Burzyński i MIchał Rosiak. Ekipa Startu Szczecin okazała się lepsza od Kazachów i Holendrów. Dodajmy, że na podium stanął też Gabriel Kowalski – finiszując na 3 miejscu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.