Pływacy z całego świata przyjadą do Szczecina na WPO 2019

11/20/2019
Pływacy z całego świata przyjadą do Szczecina na WPO 2019
W tegorocznych Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie weźmie udział prawie 200 uczestników, w tym 63 pływaków z innych krajów. Najliczniejszą reprezentację zagraniczną wystawia w tym roku Dania – do zawodów stanie aż 17 zawodników. 13 osób będzie reprezentowało Indie, natomiast trzecie miejsce na podium pod względem liczebności przypadnie reprezentacji Uzbekistanu, w której barwach wystąpi 8 zawodników. 

Będziemy mogli podziwiać również przedstawicieli Azerbejdżanu, Szwecji, Islandii, Czech, Węgier, Holandii, Iraku, Hiszpanii czy Kazachstanu. Mieszanka kultur, narodowości, przecudownych osobowości i niesamowitych sportowców to charakterystyczne cechy zawodów. Corocznie do Szczecina zjeżdżają zawodnicy z całego świata, którzy przyjeżdzają tutaj nie tylko po medale, ale także po nowe przyjaźnie, doświadczenia i solidną dawkę sportowych emocji. 
Winter Polish Open cieszy się coraz wiekszą popularnością wsród sportowców z niepełnosprawnościami. Dla wielu zawodników, WPO jest stałym punktem w kalendarium zawodów sportowych. Organizatorzy podkreślają, że zawodnicy wracają na kolejne edycje, namawiając do udziału swoich przyjaciół i współpracowników. Społeczność WPO w Szczecinie rośnie i rozszerza swoje zasięgi na coraz dalsze krańce świata. 
Dla wszystkich zawodników i widzów organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek. Zapraszamy do przyjścia całymi rodzinami!