Fundacja „The Scars” zespołu Godsmack została oficjalnym partnerem zawodów pływackich w Szczecinie

11/14/2019
Fundacja „The Scars” zespołu Godsmack została oficjalnym partnerem zawodów pływackich w Szczecinie

Winter Polish Open to Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. Impreza organizowana jest co roku na Szczecińskiej Floating Arena. W tegorocznej edycji, która odbędzie się w dniach 22- 24 listopada, Fundacja „The Scars” została oficjalnym partnerem zawodów pływackich.   

Fundacja The Scars została założona w 2019 roku przez Sully’ego Ern’a i Godsmack, którzy w ciągu ostatnich kilku lat stracili przytłaczającą liczbę przyjaciół i innych artystów w wyniku ich samobójstwa. Zdając sobie sprawę, że kwestie zdrowia psychicznego – w tym depresja – są podstawą tej epidemii, Sully zdecydował się na stworzenie organizacji, której celem jest podniesienie świadomości na temat problemów związanych ze zdrowiem psychicznym.

Sully dzieli się swoją historią, kiedy tylko może i podkreśla, że „Blizny występują w różnych postaciach. Są te fizyczne, które widzimy na ciele, ale też te emocjonalne. To wstydliwy temat, który sprawia, że boimy się, co pomyślą o nas ludzie. Ale wszyscy jesteśmy w jakiś sposób niedoskonali. I to ta niedoskonałość czyni nas wyjątkowymi! Każdy z nas ma coś, co sprawia, że jesteśmy niepewni, zakłopotani. Ale zamiast to ukrywać i demonizować, należy się przyznać do swoich słabości i pokazać je światu! Trzeba pozwolić, aby słabości nas wzmocniły, aby mogły być głosem tych, którzy boją się mówić o własnych. Jeśli zaczniemy dumnie nosić swoje blizny, inni wezmą z nas przykład”.

Wraz ze wzrostem liczby samobójstw, zastraszania, uzależnień, nadużyć i wielu innych wyzwań, Fundacja Th Scars jest zaangażowana w dostarczanie zasobów i narzędzi do edukacji i wspomagania ludzi na poziomie globalnym, którzy zmagają się z tymi obciążeniami. 

„Bez względu na to, jakie są twoje blizny – nadużycie, choroba psychiczna, niepełnosprawność, zastraszanie, uzależnienie – żadna z nich nie jest wadą, ale częścią twojej wyjątkowej historii.” – podkreśla lider zespołu Godsmack. 

Grupa Godsmack użyczyła utwór „When legends Rise” jako podkład muzyczny w materiałach audio-wizualnych zawodów.

WPO 2019 to prestiżowe zawody przygotowywane w oparciu o obowiązujące przepisy Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (WPS Rules and Regulations). Impreza ma na celu umożliwienie zawodnikom uzyskania minimów na Igrzyska Paraolimpijskie oraz popularyzację dyscypliny w środowisku osób niepełnosprawnych. Winter Polish Open na stałe wpisały się w coroczny kalendarz imprez międzynarodowych World Para Swimming.

Link do utworu zespołu Godsmack: https://www.godsmack.com/media lub https://youtu.be/J9jKQulDRCQ